| anonim_4396 a întrebat:

Ce modele de ochelari de soare se poarta acum? Nu prea sunt hotărât ce sa iau.
De ochelarii quiksilver sau carrera ce părere aveți sau tot Ray ban se poarta și dacă da, ce model? Cumva acest model? https://m.emag.ro/......DMCV27BBM/

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Important e sa te simti tu bine. Eu mi-am comandat o pereche noua dupa vreo 10 ani de la ultima schimbare si am ales o rama fix ca cea din linkul tau. Nu RayBan, are un pret sinistru, ci o oarecare alta rama cu fix aceeasi forma, 220 RON parca a fost, cu ochelari de soare clip-on. Important e sa te simti tu bine. Inainte am avut o rama in genul RayBan Aviator. Alea inguste din fericire nici nu prea se mai gasesc. Alea erau absolut monstruoase.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu ii iau la 200 de Ron de la altcineva numai am pus link-ul sa se vadă modelul. 10 ani înseamnă că erau de calitate e bine ca nu te stresezi prea mult cu change ul ochelarilor eu ma plictisesc fast de orice chestie cred ca ți au plăcut mult ochelarii aia. Alea vechi aviator da sunt horror da poate altora le plac cine știe parfumururile, hainele ochelarii e ok sa le porți și în funcție de personalitate sa te caracterizeze.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Discutam de ochelari DE VEDERE, nu? Ii iau CA SA VAD, nu ca sa imi stea bine. Mi se rupe de cum imi stau. Ii schimb ca s-au cam matuit lentilele - fiind de sticla. Acum fac cu lentile de plastic, sper ca sunt ceva mai bune ca acum ~12 ani, ca inainte sa imi fac perechea asta am schimbat vreo 3 in decurs de doi ani si nu ca nu imi placea cum imi stau, ci fiindca ramele erau aiurea si ma uitam peste ele... sau/si lentilele de plastic erau si alea praf. Ramele gen Aviator sunt ok, doar ca trebuie avut grija cu suportii pentru nas care tot se misca aiurea, sunt greu de curatat, si mai ales lasa ochelarii sa alunece pe nas in jos de multe ori.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da acum am văzut clip on ce este nu am știut, eu nu am probleme cu vederea eu am întrebat de ochelari de soare ca nu sunt hotărât ce sa aleg mie îmi place sa fiu în trend asa ca nu știu ce se poarta acum da ma gândesc ca tot Ray ban ca la mulți am văzut.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, tu ziceai de soare. Trend... trendurile sunt de regula complet opuse functionalitatii. Nu imi zi ca porti mizerii de pantaloni de-aia cu fundul la genunchi si mulati pe glezne... tongue

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu, nu, nu fac parte din generația pampers. eu când ziceam de trend ma refeream la ochelari
Am purtat odată de aia parca da nu mult timp laughing da tu ești puțin closed mind sau mi se pare adică eu nu am nimic împotriva cum se îmbracă alții am văzut la alții ca se îmbrăcau cu haine ce se asemena cu ale femeilor da na dacă lor le place eu nu am nimic împotriva fiecare se îmbracă cum vrea. Aniway am deviat de la subiect eu ziceam de ochelari cu trendul nu de haine neapărat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Closed mind nu, dar am un pic simtul ridicolului. Una e cand vad o pustoaica cu blugi taiati/rupti, alta cand o vad pe ma-sa cu asa ceva. Ah, da, de aia care se imbraca cu fustite si posete... don't get me started! Sa nu crezi ca sunt de-ala cu pantaloni la dunga si camasa apretata, urasc imbracamintea aia care parca e facuta pentru morti, dar totusi cred ca exista si niste limite - cel putin cand discutam de spatiul public. Adica ok, daca ma duc la o adunare sado-maso nu ma deranjeaza sa vad tipe cu zgarda la git sau mai stiu eu ce alte dubiosenii, dar in public sunt totusi niste limite. Nu sintem in Iran, dar cum ziceam - ar trebui avut un simt al ridicolului.

| Hooligans205 a răspuns:

Îți recomand Police.
Am o pereche de vreo 2 ani, au fost aproximativ 900 de lei.