| SkenWell a întrebat:

Ce parere aveti de supozitoarele dulcolax? Sunt mai bune decat cele cu glicerina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La fel de bune sunt ambele.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate or fi dar eu le prefer pe cele cu glicerina.

| Laura927 a răspuns:

Haha pai daca o intrebi pe bunica o sa iti spuna ca "sapunul e mai bun "

| Victoria18 a răspuns:

Mai bune ca cele cu glicerina. Cele cu glicerina isi faceau efectul la mine cand eram copil. Cele cu gicerina sunt bune pentru copii...in majoritatea cazurilor. Insa cele dulcolax au un efect mult mai bun pentru adulti, adolescenti, etc. In 30-40 de minute ar trebui sa "faci". Chiar ieri am folosit un astfel de supozitor.

| dewymelly a răspuns:

Sunt laxative iritante (cum ar fi săpunul), ar putea fi dureroase, dar dacă ești plin de ra hat, te fac să faci mult!