| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acele tablete efervescente cu multivitamine? Sunt bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Mai bune sunt vitaminele sub forma de comprimate. Cele efervescente au si coloranti si indulcitori artificiali in compozitie, comprimatele nu au asa ceva.

| Bondarel99 a răspuns:

Vitaminele da, dar tabletele efervescente nu, iti distrug stomacul.

| RobertMoon a răspuns:

Sunt ok, dar sa te ferești de Supradyn efervescente, eu mereu după ce beau îmi vine înapoi pe gat pentru că este foarte acidă, în schimb cele de la Doppel Herz sunt foarte bune și îți mai recomand vitaminele și mineralele la plicuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Își fac efectul mult mai repede decât pastilele sau pilulele de acest fel.
Însă consuma câte 10-13 pe luna, sunt produse sintetice, organismul trebuie sa-și procure singur vitaminele, fără ajutor happy

Multă sănătate!

| alex15ccc a răspuns:

Sunt in lidl multivitamine la 3 lei, eu iau de ceva timp pentru energie si sunt destul de bune.