| Jolley a întrebat:

Ce parere aveti despre aceste diete?

Sunt bune? Adica sa nu cumva sa pun mai multe Kg. pe mine:)).

http://www.acasatv.ro/......amana.html

http://www.eva.ro/......-3054.html

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dietele in general nu sunt bune, nu au efectul scontat, iar acestea doua de care zici tu par trase pe acelasi calapod.
Iti dau eu o dieta: manca normal, mancare gatita acasa, elimina adaosurile artificiale, fast food, condimente gen knorr - foloseste doar condimente naturale, elimina sucurile.
Bea minim 2 l/zi (3 l vara) si alearga incepand de la 500 m pe zi, creste cate 50-100 m la 2-3 zile pana ajungi la 2.5-3 km. Alearga 2 zile si fa 1 zi pauza, pentru refacerea muschilor.

| Zenithf a răspuns (pentru Zenithf):

P.S. Grapefruiturile sunt bune si ajuta la slabit, dar sa fie parte din mancare, nu mancare.
Ar fi mai multe de vorbit despre condimente, de exemplu, condimentele artificiale de care vorbesc (Knorr, Maggi, Vegeta, etc.) contin potentatori de gust, care pe langa faptul ca sunt toxici mai au un efect negativ, sporesc pofta de mancare, altfel ca ajungi sa manci mai mult pe nesimtite.
Pe de alta parte, condimentele naturale, unele sunt 'piscatoare', te fac sa manci mai incet, ceea ce se traduce in final in "mai putin", din aceste ardeiul iute mai are si un efect secundar dorit: stimuleaza termogeneza, deci arderile din organism, deci te ajuta la slabire. Si cele care nu sunt iuti sunt bune, de exemplu chimenul, care este si un "pansament" pentru stomac, si ajuta in digestie prin stimularea motilitatii intestinale. Si prin toate astea doar am inceput sa vorbesc despre condimente.
Revenind la grapefruit, si cum am vorbit si despre sucurile (daunatoare) din comert, solutia este sa-ti faci sucul acasa din citrice sau alte fructe.
Alte variante pentru hidratare sunt ceaiurile sau compoturile slab indulcite, supele.

| BIOO a răspuns:

Buna! Conteaza si cate kg doresti sa dai jos? Mai bine faci o detoxifiere a organismului si-ti intaresti imunitatea, ca este imunoprotector folosind Gelul cu pulpa de Aloe Vera BIO. Te ajuta la digestie, este si un usor laxativ si antiinflamator, mentine si sanatatea articulatiilor si iti regleaza sistemul respirator! Decat sa inceerci fel si fel de diete, mai bine te sfatuiesc sa faci 1 luna de zile acest pas si te vei simti confortabil! Da-mi id-ul tau in privat si discutam mai multe!