| AlaBala111 a întrebat:

Ce parere aveti despre dieta Dukan? Ati slabit cu ea? Eu am tinut-o vara trecuta o luna de zile si am slabit 8 kg, iar in timp am luat 5 kg. As vrea sa ma reapuc de ea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E foarte riscanta. Eu zic sa incerci dieta daneza mai bine iar dupa ce termini nu mai manca si tu asa mult si evita cat mai des alimentele procesate, prajite, din patiserii, dulciuri etc.

| Tina88 a răspuns:

Buna. Cunosc o persoana care a slabit foarte mult cu aceasta dieta si nici nu s-a ingrasat dupa iar o alta prietena a avut dureri ingrozitoare de ficat dupa 2 saptamani de dieta. Mai bine incerci ceva mai sanatos, se pare ca dukan nu este pentru toata lumea.

| DenisaNicoleta a răspuns:

In ce consta aceasta dieta?