| olivikkka a întrebat:

Cine a tinut dieta Dukan, ce parere aveti si ce rezultate va adus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu recomand astfel de diete
eu personal iti recomand sa bei ceai de flori de soc nu mai mult de 2 cani pe zii.Vara il bei rece si iarna il bei cald

| Bοgdαη a răspuns:

Am tinut dieta Dunkan ca la carte mai bine de 6 luni, am slabit cele 10 kg pe care mi le-am propus. Dar, acum, dupa o luna de cand am intrat in "normal", am inceput din nou sa iau in greutate. deja am pus 3 kg...Pa-pa

| ѕოiℓ a răspuns:

Nu te sfătuiesc să o ţii, dacă nu ai văzut la tv unele persoane sunt imbolnavite din cauza asta

| AncutaM a răspuns:

Dieta Dukan este in general una dintre cele mai eficiente diete. Din pacate, daca nu este inteleasa si tinuta corect poate fi periculoasa. Au fost si cateva scandaluri pe tema asta.

Un site pe care-l recomand si in care gasiti informatii foarte utile despre dieta Dukan este: http://dietadukan360.ro/faze/

| geohandmade a răspuns:

Cauta dieta keto.Da rezultate bune( a fost testata de mai multi prieteni, pr meu a slabit 10 kg in aprox o luna jum), nu iti strica sanatatea, e usor de tinut si poate fi tinuta o perioada indelungata si adoptata ca un stil de viata sanatos. Daca ai intrebati iti raspund

| AliceMaria1 a răspuns:

Am tinut dieta Dukan cu toate etapele.Am reusit sa slabesc cam 11-12kg.Dar dupa trebuie multa atentie la alimentele pe care le consumi deoarece am observat ca daca nu mananci putin te ingrasi la loc.

| Ioana_Anda_1990 a răspuns:

Aceasta dieta nu merita eforul. Am tinut aceasta dieta tip de 6 luni si am slabit 13 kg, dar nu acest aspect este important. Am incepu dieta dukan in noiembrie 2012 si am terminat-o in aprilie 2013. Din februarie si pana acum 2 saptamani nu am mai avut menstruatie si acum am niste probleme cu ficatul din cauza proteinelor in exces. Este decizia ta daca vrei sa urmezi dieta.
P.S. daca vrei poti sa faci retete dukan, dar in regimul tau sa incluzi si alte alimente, cum ar fi painea neagra, iaurtu natural si nu cel usor etc.