| casperboyy a întrebat:

Ce parere aveti despre hipnoterapie. Functioneaza? A incercat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| metamorfoz a răspuns:

Eee, ce tare...eu cred foarte tare in terapia asta! Am auzit ca se fac nasteri faine cu hipnoterpie, nu ai nici o durere... Cred ca am sa incerc si eu, nu neaparat din cauza durerii ci pentru ca ma incanta foarte tare ideea! Eu sunt convinsa ca subconstientul este cel care ne lucreaza si nu constientul, de fapt! E ca aia cu capul nu se intoarce fara gat! Cu subconstientul iti faci multe boli, cu subconstientul scapi de ele...parca miraculos! big grin Asta o spun din experienta personala! Deci, da, clar! tongue Eu sunt pro, faci o statistica? laughing

2 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Da functioneaza dar trebuie gasita o persoana f. serioasa si f. bine pregatita in acest domeniu.

| rozalia25 a răspuns:

Depinde de persoana, la unii nu functioneaza, al altii da. Daca esti usor influentabil atunci merge (se numeste efect placebo). Daca nu, nu!