| LisaJulie a întrebat:

Cat de benefic pentru sănătate este iaurtul cu nuci și miere dimineața și câte calorii are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toata mincarea contine E uri nimic nu este natural si sanatos, deci nu fă abuz, maninca putin nu zilnic si nu cantitate mare si atunci esti ok.

| LisaJulie explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt de acord cu tine în totalitate!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LisaJulie):

Multumesc

| ioana748 a răspuns:

Buna,
100 grame iaurt au cam 50 de calorii,
o lingura miere vreo 66 calorii,
100 grame nuci au cam 650 de calorii
Oricum este sanatos ceea ce povestești tu acolo.

| LisaJulie explică (pentru ioana748):

Mersi mult!

| ioana748 a răspuns (pentru LisaJulie):

Cu placere❤️

| Lupică27 a răspuns:

Pai e benefic evident, toate sunt alimente bogate in nutrienti importanti, dracu stie cate calorii are, conteaza? oricum nu are multe mierea sa aiba ceva mai multe dar nu cat sa te ingrijoreze ca nu mananci un borcan pe zi.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, e bun pentru sănătate. Iaurtul are calciu nucile sunt bune pentru creier iar mierea este bună în felul ei.