| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre mersul la sala? poti slabi daca mergi la sala? eu as vrea sa mai slabesc in special in zona abdomenului si ma gandeam sa merg la sala. Ideea e ca stiu unele pesoane care merg la sala de ceva timp si nu au slabit, au pus mai mult masa musculara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vizitiul a răspuns:

Pai, acele persoane au facut masa musculara, au lucrat ci greutati mari efectuand serii putine.
Daca doresti sa slabesti, poti face tonifiere, apelezi la greutati mici efectuand serii multe.
Pentru a slabi in zona abdomenului sunt necesare abdomene, iar pentru partea inferioara a abdomenului sunt necesare alergari usoara, viteza constanta, relativ 20 de minute, dar sa fie continuu, pentru a provoca trasnpiratia (arderea grasimilor.)
Atentie sporita la alimentatie, in deosebi, seara, inainte de culcare, a nu se exacerba cu alimentatia, organismul se afla intr-o stare de repaus, prin urmare, o sa apara "colaceii" in zona abdominala. Succes.

| MindFreak a răspuns:

Daca iti doresti sa slabesti singura posibilitate este sa faci cat mai mult cardio. Asta inseamna sa alergi, sa depui efort. Daca scopul tau este sa slabesti nu ai nici un motiv sa te atingi de greutati. Trebuie sa faci cat mai multe exercitii care te fac sa transpiri, pentru ca numai asa vei elimina stratul adipos. Daca iti permite bugetul ai putea sa iti cumperi si niste Carnitina. Este un aminoacid care iti transporta grasimea la mitocondriile celulare care produc energie. In concluzie, grasimea este folosita pe post de cumbustibil. Desigur, trebuie sa fi foarte atent si la ceea ce mananci. Mai putina paine, orez si tot ceea ce inseamna glucide si calorii. Trebuie sa adopti o dieta hiperproteica si hipoglicemica, deoarece proteinele se digera greu cu mult consum de energie. Multa bafta!

| Derye a răspuns:

Clar poti slabi daca mergi la sala, mai ales daca sala este foarte departe de locuinta ta. Acuma depinde si la ce fel de sala te duci tu...

| shadovv a răspuns:

Da slabesti dar mai greu...
mai bine te apuci de jogging ca asa chiar slabestiwinking

| dulcik a răspuns:

Pai nici eu nu am slabit de la sala si desi mancam oarecum regim.Si petreceam ceva timp acolo insa chiar ma bucur ca nu am slabit prin sala pentru ca am facut niste "forme" care mie chiar imi plac.

| Miha a răspuns:

Da poti slabiwinkingeu merg la sala d 1 luna si am slabit 5 kgwinkingdar trebuie sa stii ce sa faci adica sa nu ridici greutati sau alte chesti d genul cel mai bine e sa faci 30-20 min banda si inainte si dupa si intre ele sa faci cat mai multe abdomene de toate genurile...in plus acolo va fi un instructor care iti va zice ce trebuie sa faci in functie d partile in care vrei sa slabestiwinking
app daca te duci la sala si cand ajungi acasa bagi in tine nu ai nicio sansawinkingstiu o fata care merge d 4 luni la sala si a slabit 4 kg... dar ea inca mananca dulciuri si celelalte. f putin dupa parerea meastraight face

| Paul171 a răspuns:

BodyBuilding ese raspunu pentru tine trebuie sa ai un regim, sa nu mananci foarte mult, sa alergi 30 min pe zi, cu bicicleta....La sala pentru a slabi trebuie sa faci lucrurile care zici tu ca sunt foarte mari adica daca vrei sa-ti faci abdomenu faci 30-90 sec la bancuta poti face Bicepsu,Tricepsu, Umeri, Piept si spate sunt foarte importante daca ai sa faci aceste lucruri si sa ai si o alimentatie care sa nu aiba grasimi vei vedea ca vei slabi.