| Raul8DSR a întrebat:

Salut.Am 15 ani, merg la sala de vreo doua saptamani si as vrea sa stiu cum pot sa pun pe mine masa musculara si sa slabesc in acelasi timp?
Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Nu poti face acest lucru simultan. Ori faci masa musculara ori slabesti. Ideea e ca odata ce ai facut masa musculara si aia va cantari ceva. Mai bine ai incerca sa slabesti pentru inceput dupa care sa faci masa musculara. Poti incepe cu exercitii usoare pentru slabit dupa care continui cu ce vrei.

| Baton a răspuns:

Mie nu mi se pare o varsta ok pantru a merge la sala.corpul inca nu este bine dezvoltat... dar presupun ca nu te plac fetele destul ori ai prea multi prieteni sau colegi cu muschi pe ei tongue si vrei sa fi in rand cu ei.
alta explicatie nu am.
de slabit mai putin deoarece efotul depus la sala cere mancare si nu orice mancare ci una sanatoasa si programata.
recomandarea mea este sa nu mai mananci grasimi daca mananci, fast-food iar ultima masa sa fie cel tarziu la ora 8 daca nu mai repede

| doifrati a răspuns:

Urmaza sfatul lui digicron. si inca un lucru. daca mergi la sala, si trebuie buie sa mergi, iti vor explica ei cum si ce trebuie sa faci. tine cont de trei lucruri: mancare, odihna si antrenament. in aceasta ordine.

| Raul8DSR explică:

Am vrut sa spun sa slabesc dar nu in greutate, ci doar sa nu mai am grasime, sa fiu format.