| Cosmin9 a întrebat:

Ce parere aveti despre proteinele naturale?
Cu cat timp grabesc cresterea muschilor?
Afecteaza proteinele naturale cu ceva?

Voi sunteti pro sau contra?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Contra!
Termină cu idioțeniile și consumă proteine din alimentele pe care le mănânci.

| JohnnyBi a răspuns:

Muschii sunt facuti din proteine, nu conteaza sursa, tot in muschi ajung, indiferent de tipul ei. corpul uman nu poate retine proteina si trebuie sa o asimileze zilnic, fie din carne, fie din legume (da, exista si legume care contin proteine, putine dar mai sanatoase). shakeurile proteice ajuta sa iti creasca muschii, deoarece nu mai pierzi aceeasi cantitate in digestie, corpul asimiland mai multe proteine in forma lichida. daca incepi sa iei trebuie sa le iei cu un program de sport si sa fii pregatit sa le iei continuu. daca te lasi de ele o sa iti scada masa musculara si forta. te poti lasa treptat si sportul o sa iti acopere deficitul.