| EduGab a întrebat:

Ce parere aveti despre vapat? Cineva mi-a zis sa ma duc la un pneumolog si sa ma conving de la el. Eu unul sunt de parere ca e o alternativa mai sanatoasa decat a fumatului clasic. Sau ce ati alege voi intre IQOS, țigara clasica si modurile/kit-urile pentru vapat(din punct de vedere al sănătății). Vreau un răspuns cat de cat convingator. Incerc de cateva zile sa ma conving in privinta asta. Momentan eu vapez. Ca o alternativa a rennuntarii la tigarile clasice. Totodata încercând a ma fixa doar pe acesta. Multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat fumul de chimicale este introdus in plamani, este la fel de nociv si la fel de cancerigen ca si tutunul!
Deci: un NU categoric fumatului si vapatului!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca as fi in lorul parintilor tai te-as urmarii pas cu pas, daca nu intelegi ca ceea ce introduci acum in plamani, la avrsat aasta cand inca nu sunt dezvoltati, te poate duce direct la groapa in 10 ani!
Uneori ma intreb ce parinti aveti de nu va supravegheaza?!
Cum Dumnezeu nu simt a ce mirositi?

| EduGab explică (pentru Violleta2022):

Am 19 ani. Daca te.ai luat dupa poza de la profil, e din cauza contului vechi. Si tot raman Pro vaping happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru EduGab):

Ce nu intelegi tu, este ca noi nu iti intrezicem nimic, doar iti explicam ce nu este bine sa faci si de ce nu este bine sa vapezi sau fumezi, amble fiind nocive si cangerigene.

Decizia iti apartine doar tie.
Dar ti vei da seama peste ani, cand vei descoperii ca plamanii iti sunt afectati, ca nu suntem cretini cei care incercam sa te avertizam azi, cand inca te poti oprii si constientiza raul pe care ti-l bagi in corp.
Sper sa realizezi mai devreme ca ceva nesanatos sau regretabil, sa ti se intample.

| aXy99 a răspuns:

Sunt niste chimicale pe care le inhalezi. Nu stiu cine le verifica, nu stiu cat de bune sunt pentru organismul uman. Mai bine renunti de tot.