| anonim_4396 a întrebat:

Ce pasta de dinti folositi? care credeti ca ii cea mai buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Dupa parerea mea nu exista cea mai buna pasta de dinti, toate sunt bune, totul e sa fie folosit, periajul coreact a dintilor este impoartant, tehnica nu este una oarecare trebuie spalati corect altfel poti da o galagie de bani pe tot felul de paste de dinti ca egal cu zero. In al doilea rand nu este bine sa te speli pe dinti numai cu o marca de pasta de dinti, adica trebuie la 3 luni o data cu peria schimbata si pasta de dinti de la o alta firma pentru ca putem face rezistenta la pasta de dinti daca folosim aceas pasta mereu, bacteriile din cavitatea bucata se obisnuiesc cu pasta folosita mereu aceas si atunci din nou e problema, de aceea e bine sa schimbi pe ele mereu din 3 in 3 luni de preferat. Reclamele pe care il vezi la TV sunt pe jumate adevarate, sa nu crezi tot ce spun aia, fiecare pasta de dinti e buna folosita corect la periaj asta it garantez eu...

| Lora a răspuns:

Blend a med 3d white pearl pentru ca albeste dintii

| darrio2007 a răspuns:

Colgate Triple Action.Sunt multumit de ea.

| Psihiatra a răspuns:

Blendamed 3D white happy e buna daca vrei sa-ti albestidintzii happy

| Petronela a răspuns:

Colgate e cea mai buna, eu o folosesc si ti-o recomand.

| raluckutzaraluckutza a răspuns:

BUNA! eu folosesc glister de la amway, este cam scumpa, dar este de folos

| greenapple a răspuns:

Colgate.
E cea mai buna! A fost prima pasta de dinti cu Flour.

| chrissi a răspuns:

Buna! Eu una folosesc numai colgate, o prietena care e stomatolog mi-a spus ca dupa parerea ei e cea mai buna. Nu stiu daca am voie sa fac si antireclama, ti-as spune si care e pasta de dinti pe care nu mi-a recomandat-o.