| Rihhana1 a întrebat:

Ce pasta de dinti imi recomandati pentru dintii sensibili?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Parodontax. Și eu am dinții și gingia foarte sensibili și cu parodontax n-am avut niciodată probleme. De sensodyne nu știu ce să zic, eu nu prea m-am împăcat cu ea laughing dar cu parodontax am observat o diferență după jumătate de tub și eu zic că își merită banii

| Rihhana1 explică (pentru MadRaven):

Multumesc frumos!

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Parodontax

| noname2021 a răspuns:

Sensodyne repair and protect, mie mi-a recomandat dentistul aceasta pasta si chiar functioneaza.

| Gabriel2424 a răspuns:

Daca ai si sangerari gingivale o pasta foarte buna e paradontax.

| CosminAka123 a răspuns:

Sensodyne, dupa parerea mea este cea mai buna