| MonyLoveBadBoy91 a întrebat:

Ce pastile de slabit ar fi bune pentru varsta de 12ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aaaa12345 a răspuns:

Ai putea sa ne spui cate kg ai? Si inaltime?
De ex. 1.67- 10= 57 de kg, e simplu inaltimea minus se si iti iese o greutate care ar trebui sa o ai si tu (poate sa fie cu 2-3 kg mai mult sau mai putin decat trebuie.
Ti-as sugera sa nu iei pastile pentru varsta ta, dar daca vrei poti incerca ceaiul verde.Rezultatele sunt bune!

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cea mai buna pastila e sa mananci mai putin, de obicei gasesti ceaiuri de slabire dar tu esti mica pentru asa ceva.

| missbee a răspuns:

... la 12 ani eu săream coarda și jucam șotronul în fața casei; dacă lași deoparte ciocolata și shaorma și faci un pic de mișcare poate slăbești.
Pastile de la 12 ani, auzi...

| Sin a răspuns:

O pastila pentru minte.
Auzi la ea, ii trebuie pastile de slabit la 12 ani.

| FoarteLetargic a răspuns:

Nu sunt pastile de slabit pentru copii de 12 ani. Nici o pastila din lume nu tine loc de vointa si exercitiu fizic.

| Claudiu2011 a răspuns:

NU folosi nici o pastila de slabit.nu sunt indicate.mai ales pentru tine la 12 ani.Fa miscare.e cea mai buna pastila de slabit. miscarea.fa sport.si mananca mai putin.dar mananca nu te infometa.si mananca f multe salate daca poti.

| Helăăău a răspuns:

Ce ma? la varsta asta. e prea devreme! eu zic sa mai astepti si inca mult... daca la adulti au avut efecte negative( destul de grave), d'apoi la 12 ani... oh go on
fa sportwinking!

| ruPfashu a răspuns:

Fa sport. Pe langa ca slabesti, ai sa ai si un corp frumos si sanatos. Si nu e nevoie sa iei tot felul de porcarii.

| Quiescent a răspuns:

Nu este recomandat să iei pastile pentru slăbit. Cea mai adecvată metodă este să faci sport, o alimentație corespunzătoare care să nu fie bogată-n calorii : lactate cu puțină grăsime(lapte, iaurt slab), carne slaba (curcan, vita, peste oceanic), fructe mai putin dulci(citrice, mere ionatane si nu golden), paine neagra in loc de cea alba, fara paste, pizza, cartofi, iaurt cu fructe, prajituri, sucuri din comert, zahar, fast-food, etc.

| Stefaan a răspuns:

Genoflexiuni flotari abdomene

| Alkyda a răspuns:

Sincer nu iti recomand pastile de slabit pentru ca poate fi mai rau.

| StarMagda a răspuns:

Niciuna

| CoolSaku a răspuns:

La varsta ta NU e bine sa iei pastile de slabit!

| sereje a răspuns:

Regenon. Iei 6 odata cu o cinzeaca de votca. Slabesti garantat.

| dane95 a răspuns:

Aici SPAM41497

| eu_4046 a răspuns:

Sa nu iti trebuiasca pastile, daca vrei sa slabesti mai bine du un mod de viata sanatos, fa sport, du un regim decent cit in timp atit si in alimentare.

| Millis a răspuns:

Nu trebuie sa iei pastile, gandeste-te ce vei patiiwinking. te sfatuiesc sa nu iei nici o pastila, mai redu din dulciuri, suc si mancare cu calorii

| potzo a răspuns:

Placebo! Spune-i mamai tale sa ti le cumpere. Sunt cele mai bune

| fanepop a răspuns:

Pentru varsta de 12 ani ar fi mai bine sa faci miscare decat cu pastilebig grin depinde si ce pastile iei sa nu iti dereglezi ceva parerea mea

| duscha a răspuns:

Nu ar fi bune nici un fel de pastile de slabit pentru varsta ta iti deregleaza metabolismul. incearca sa faci mult sport si sa mananci sanatos ( fara paine)

| annie_5597 a răspuns:

Bai nici una daca vrei sa slabesti nu mai manca de la fast food si mananca mai multa mancare sanatoasa si fa mult sport nu te baga in pastile ca mai rau faci si in plus esti prea mica pastilele de slabit se iau peste 18 ani credhappy