| Ghiotu_Eugenia_1968 a întrebat:

Care sant cele mai bune pastile pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Chiar daca cineva va sustine contrariul. Cel mai bine este sa mergi la doctor, pentru ati face analize complete, pentru a vedea de ce esti cu greutatea peste normal, iar doctorul sa iti recomande cele mai bune solutii de slabit. Oare nu ai citi sau vazut la televizor, fete care au murit sau au fost la un pas de moarte din cauza asa ziselor" diete minune de slabit"? Vrei sa ajungi si tu o cifra in statistica deceselor?

| gelu1970 a răspuns:

Nu exista. toate sunt abureli. foamea si sportul te fac sa slabesti. nu o spun cu ironie. asta e. mult noroc Eugenia

| Cosmin86 a răspuns (pentru gelu1970):

Foamea = cea mai stupida metoda de a slabi

cand slabesti e ok sa mananci SI MAI MULT decat inainte, dar conteaza CE MANANCI

| gelu1970 a răspuns (pentru Cosmin86):

E si mai stupid sa iei pastile de slabit sau in cazuri diferite pentru a mari masa musculara. ca sa nu spun ca stupizi sunt cei ce inghit asa ceva. eu m-am referit la foame in ideea de a manca mai putin si rational. insa adepti ai pastilelor cred ca sunt gramezi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru gelu1970):

Unde am zis eu ceva de pastile?

esti senil si vezi aiurea?

| gelu1970 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu esti un nesimtit. nu are rost sa vorbesc cu nesimtiti.

| SimonaCristina a răspuns:

NU exista pastile de slabit...

| nelu88 a răspuns:

Cele mai bune pastile de slabit sunt:
mult sport si o dieta echilibrata happy
(ori ce pastila de slabit are efect de yoyo atunci cand nu le mai iei)
bafta

| LaviniaAC a răspuns:

Citeste aici un articol scris de mine despre mai multe pastile de slabit existente pe piata la ora actuala: http://www.adiocelulita.ro/......omoveaza/. Un program de nutritie pe baza de vitamine te-ar ajuta si binenteles alimente bogate in nutrienti si slabe in calorii, precum acesta: http://www.adiocelulita.ro/suplimente/nutritie-interna/shake-formula-1/. Dar ceea ce eu recomand NU sunt pastile sau medicamente de slabit, sunt tablete din plante care iti hranesc organismul iar tu vei slabi natural. Daca esti interesata de un program de slabire contacteaza-ma pe blog, sunt consultant de nutritie.

| ZuZumonster a răspuns:

Am auzit pareri bune despre cele care contin extract de cafea verde!