| Crs a întrebat:

Ce pot face ca sa ma mai ingras un pic? In ultima luna am slabit destul de tare, de nici o pereche de blugi nu-mi mai vine. Nu am pofta de mancare, mananc doar o data pe zi, si atunci foarte putin. crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci tot ce contine proteine, dar cu grije, alune carne unt fructe, ia-o usor ca pe urma vei regreta.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pui unt si smantana in toate supele si ciorbele, si bagi la greu paste cu carne, pizze, prajituri, ciocolate, paine cu unt si gem/dulceata, cartofi cu toata gama de carnitze, etc, etc.

| tarziu a răspuns:

B'urile dau pofta de mancare, eventual poti sa incerci un B complex, dar atentie! sa nu iei seara!

| Crs explică:

@ alllinna - da, m-am inaltat un pic. big grin

| julieta a răspuns:

Ia vitamax.eu una nu stiu ce sa mai iau ca sa iau in greutate, am incercat foarte multe medicm s. a nu reusesc deloc.vitamax a luat sora priet meu si a luat in greutate nu gluma, avea o pofta nebuna de mancare.

| NoName0011 a răspuns:

Pai incerca sa iti cumperi ceva de pofta de mancare, si eu multi ani am luat pastile, siropuri, toate scumpe pentru. a ma putea ingrasa, dar acum de vreo cateva luni am luat un sirop pentru pofta de mancare cu adreptu ieftinhappy, pentru mine a merstongue,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fumezi incearca sa le raresti ...mananca seara ...si ai putea sa iei niste vitamax. aceeasi problema am avut`o si eu cu pofta de mancare si a mai remediat`o vitamax`u. e posibil sa nu ai pofta de mancare si din cauza stresului. e ceva ce te apasa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai si crescut mult? atunci este normal, sa stii ca nici eu nu mancam cand eram copil, cu greu luam cate 2 kg.

| andr3ysbx a răspuns:

Sa mananci mai multa carne bogata in proteine; ex:carne de vita, piept de pui dar si lapte, oua. Faci vreun sport? Baftathumbs up