| lorenmorgan a întrebat:

Ce pot face ca sa nu am pofta de mincare? vreau sa maninc mai putin cum pot face asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Trebuie să iei trei mese pe zi, la ore fixe şi două gustări.
Bea multe lichide şi mănâncă ceva mentolat sau mestecă gumă Orbit.

Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca sa reduci putin consumul de paine,de dulciuri in exces,mananca mai multe fructe, legume, fiert, bea multe lichide acum ca este vara, fa miscare zilnic.
Te pup!

| doinitsaandronic a răspuns:

Bea multa apa. In primul rind nu-i vei mai avea pofta de mincare, si in al doilea rind e sanatos

| gosh0108 a răspuns:

Cel mai important, bei un pahar de apa inainte de masa. Dar este cel mai bine sa te hranesti... Apa respectiva va face sa nu iti fie asa foame si vei manca mai putin.

| 33stefy21 a răspuns:

Bea apa in cantitati mai mari.
succes

| Razvan_Popescu_1994 a răspuns:

Buna. lorenmorgan!
Urmează 3 reguli: lichide multe, fructe şi legume crude şi pâine cât mai puţină.
Iti recomand si un mic dejun cu miere, propolis si polen, smoothie de fructe si unt de arahide pentru a usura digestia!
Sper ca te'am ajutat!
Bafta!

| Yulica7 a răspuns:

Incearca sa bei mai mult apa..si daca incerci sa ti o dieta incearca sa consumi si fructe, de sezon sunt cele mai bune.