| lorenmorgan a întrebat:

Ce pot face ca sa nu am pofta de mincare si sa maninc putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fructele și legumele sunt bine venite, o hidratare corespunzătoare!
Nu uita și de sport.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru pofta de mincare, dar si pentru o cura generala, consuma miere de albine. De preferat poliflora fiindca are proprietatile mai multor plante. Iei dimineata o lingurita. Se recomanda pe stomacul gol dar mie mi se pare ca e prea mult dulce pentru stomacul gol. Vezi cum te simti si, in functie de asta decizi. O solutie ar fi dimineata cu ceai (lapte) si o felie de piine cu ceva si miere, pe linga micul dejun obisnuit.
Te pup!

| Xenya a răspuns:

Inainte de a manca poti sa bei un pahar mare cu apa

| alin_9439 a răspuns:

Hm... M-am tot gandit u nu vrei sa mananci mult pentru vrei sa slabesti nu? Pai daca chiar e asa e simplu mananc cat de cat normal singur secret este sprotul. Daca vr sa slabesti faci sport deoarece daca incerci sa mananci cat mai putin corpul tau nu mai o sa aiba resure de unde poate lua energi sau vitamine cea ce nu e deloc bine. Faci si u o alergare de 2-3 kilometri si o serie de abdomene. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun Bafta big grin

| SorinaSuciu a răspuns:

Daca nu reusesti cu sportul sa stii ca la farmacii exista pastilee care taie p[ofta de mancare... mama mea e farmacista si i-a adus fratelui meu si chiar a dat roade. incearca si tu! SUCCES!

| lorenmorgan explică (pentru SorinaSuciu):

Cum se numesc pastilele?

| SorinaSuciu a răspuns (pentru lorenmorgan):

Mama e farm, acista si cand vine acasa, ca acum e la Brasov, am sa o intreb. o sa iti spun raspunsul luni daca am timp sa intru

| lorenmorgan explică (pentru SorinaSuciu):

O sa stept

| SorinaSuciu a răspuns (pentru lorenmorgan):

Exista niste pastile care se numesc piculina sau ceva in gen si un ceai care se numeste ceai de nu mai stiu ce verde

| Deliadelias a răspuns:

Hei, bea un pahar cu apa inaintea mesei.

| Sonya20xD a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu activitati care-ti plac, iar atunci cand iti este foame mananca ceva dulce ca sa iti treaca. Asa am facut si eu si am slabit vreo 6 kg intr-o saptamana.