| ihacoswhy a întrebat:

Ce pot face ca sa nu mai am nasul infundat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| allexeu a răspuns:

Vibrocil, Biorinil, Olynth sunt sprayuri nazale.Eu personal recomand Olynth si Vibrocil, dar cu siguranta medicul de familie iti va recomanda Biorinil acum e hotararea ta
Le folosesti maxim 6-7 zile altfel vei resimti efectele secundare si anume sangerarea mucoasei nazale, precum si uscarea acesteia sau inflamarea mucoasei. Ai putea incerca de asemenea si un creion nazal.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru nasul înfundat se recomandă diverse picături nazale ( de la farmacie ) sau inhalaţii cu abur/ceai de mentă sau muşeţel ( în care se pot pune câţiva picuri de ulei de brad sau de eucalipt ).

Toate cele bune.

| aveam14ani a răspuns:

Trage apa pe nas laughing.
Nu prea cred ca la ora asta mai iese cineva in oras dupa picaturi si spray-uri. Du-te maine la farmacie si ii ceri ce ai tu nevoie.
bafta.

| dianaandra1467 a răspuns:

Păăi, înceracă să-ți iei picături/spray special. Eu am unul cu apă de mare, nu știu exact cum se numește. ATENȚIE : Dacă pui picături stai culcat. SUCCES

| Diamantsacru a răspuns:

Cumperi picaturi nazale

| paulapatricia a răspuns:

Inhalatii

| alexaantonia a răspuns:

Cumpara de la farmacie pivalone stii cat de bunn este superr bunnn...

| Ceaus_Irina_1998 a răspuns:

Sufla-ti nasul laughing)