| rocky26 a întrebat:

Am nasul infundat! ce sa fac ca sa nu mai am nasul infundat? funda!

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Mănâncă bomboane mentolate...

| RMihai a răspuns:

Iti pui picaturi de nas, de preferat fara cortizon si sa nu folosesti mult timp ca dau dependenta, asa ii iarna si eu am nasu numa infundat, altceva nu stiu ce poti face sa stai pe o parte in pat si ti se desfunda numai o nara...

| silence a răspuns:

Daca nu ai picaturi, sau spray nasal care se poate gasi la farmacie ...atunci badijoneaza-ti nasuun betisor cu vata pe care l-ai inmuiat in apa calduta cu sare (daca ai sare marina e si mai bine). Concentratia nu trebuie sa fie prea mare.Batranii isi curatau narile inspirand apa pe nas.Ustura, dar efectul (la ceea ce am spus eu) se vede imediat.De asemenea poti sa te ajuti si cu inhalatii cu camfor sau menta.
succes
happy
daca te-am putut ajuta funda happy

| cici a răspuns:

Daca nu doresti sa cumperi de la farmacie fiindca dau dependenta sau nu te ajuta, poti folosi o infuzie de musetel la care adaugi sare dupa gust. apoi cu pipeta sau un tampon de vata picuri in fiecare nara si inspiri.la mine a mers in 2 zile

| Deeaa a răspuns:

Pentru a nu mai folosi tampenii de spraiuri de nas cumpara un creion de nas din farmacie. Desfaci dopul il in nas tragi ti se desfunda! Eu asta fac aucma ca am nasul infundat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.iti pui picaturi. sau daca nu ceri la farmacie. sunt ca niste pastile mentolate si ti le pui in nas... ceva de genu.by3.sh sarbatori fericite!