| rominax a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu mai cresc in inaltime? straight face
Am 15 ani si 1, 76.
Si nu mai vreau sa cresc deloc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Sincer, nu cred ca ai ce sa faci.Sau,cel putin, nu stiu eu vreo metoda prin care poti sa opresti chestia asta.

| Roby67 a răspuns:

Hai sa ma plang si eu: Am 1, 90 si 43 de ani si nu mai vreau sa cresc.
Ce sa fac sa nu mai cresc in jos?

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Bucura te ca esti asa.eu am 14 si 1 62... si as vrea sa cresc inca 7-10 cm smug

| baietzelu a răspuns:

Nu stiu daca exista vreo metoda sa numai cresti. Daca faci un sport, lasa-te de el. Daca nu faci, lasa de la sine. O sa incetezi sa cresti happy

| thepunusher a răspuns:

Mergi la sala si lucreaza la aparate care pun presiune pe coloana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ridici haltere, iti face presiune pe coloana si nu mai cresti.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la 15 ani am 1, 87 inaltime si 68 kg practic sport si nu pot sa ma las
as incerca sa iau proteine si sa ma duc la sala

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, asta e eu am 15 ani jumatate si 1. 82.

| Benghazini a răspuns:

Nu-s sigur, dar cica daca practici ceva sport. Numai prea cresti cum ar fi Karate.

| xatsu a răspuns:

Salut!
Nu vreau sa te dezamagesc dar din crescut nu te poti oprii. Cand va fi sa nu mai cresti nu vei mai creste. :]

| Meryemmmmmmmmmmmmmmm a răspuns:

Eu am 12 ani si am 1.60 :/. Sie eu as vrea sa nu mai cresc dar nu poti opri cresterea.Fiecare om creste cat trebuiewinking

| crazychick a răspuns:

N-ai cum sa nu mai cresti... de obicei doar sportivii de performanta si dansatorii de breakdance raman mai mici din cauza ca elementele care le fac pun presiune pe coloana. insa tu bucura-te ca esti diferita de celelalte fete, si stai linistita ca nu cresti mai mult de 1. 80

| Maria_Ruxandra_1990 a răspuns:

Eu am 12 ani si 1, 76.si eu as vrea sa fiu mai scund ca ma uit la ceilalti ca la pitici si ma simt naspa da asta e, fiecare cum ne-a lasat Dumnezeu!

| Dumy_Valy_1999 a răspuns:

Am 13 ani si 1.73 si eu as vrea sa fiu mai mica de statura, dar nu am ce face. Pur si simplu parca cresc pe zi ce trece si nu îmi place

| Stefania_Adelina_1992 a răspuns:

Am 15 ani si am 1.80...si nu stiu ce sa fac ca sa numai crescccc