| LoveToSmile a întrebat:

Ce sa fac daca mi-e rau? Ma doare capul de 2 zile si burta... Funda cel mai bun raspunswinking
URGENT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Sa te duci la medic! La cel de familie, cel de la scoala sau chiar la spital, unde ti-e tie mai comod.
Daca te doar acum si burta s-ar putea sa fi facut o toxiinfectie alimentara, dar ar trebui sa fi si constipata sau sa iti mearga burta.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai încercat vreun remediu acasă și nu a avut niciun efect este timpul să faci o vizită cât mai repejor la medicul de familie, durerea nu este semn bun pentru sănătatea ta!
Pa, pa.

| BogdanV20 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa mergi la medicu de fam. si sa-i explici simptomele. Pe net nimeni nu-ti poate spune ce ai fara o consultatie... bine nu cred ca e ceva grav, dar totusi mergi pentru. o consultatie!