| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclu 5 zile si de vreo 3 zile ma doare burta incontinuu insa ma doare la baza spre bazin si cateodata in capul pieptului.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobinWalker a răspuns:

Buna!
Mai mult ca sigur ai racit si de aia ai o intarziere de ciclu. Burta te doare pentru ca e normal, ai sa vezi ca o sa-ti vina ciclu! Nu trebuie sa iti faci probleme la intarzierea asta...doar daca ai avut contact sexual neprotejat.
Multa sanatate!

| Blondamea a răspuns (pentru RobinWalker):

Multumesc iar contact sexual nu am avut

| RobinWalker a răspuns (pentru Blondamea):

Atunci poti sa stai linistita, va veni si ciclul chiar daca intarzie acum. O zi frumoasa sa ai!

6 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Hey..multumesc tuturor pentru raspunsuri.Mi'a venit menstruatia sh ma simt mult mai bine.Multumesc de ajutor :*:*

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Se intampla. Organismul reactioneaza diferit, de la fată la fată, de la om la om. De aia te si doare burtica, pentru ca intarzie. Dar va veni.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mie imi trece automat, in 10 min cu Saridon N (nu Saridon simplu, ci N!), 6-9 ore nu mai am nimic, apoi daca durerea revine mai iau unul.

| Azµre a răspuns:

Ai racit, daca zici ca te doare burta, sau poate fi de la caldura... In orice caz daca n-ai facut sex nu ai de ce sa fii insarcinata, prin urmare se exclude o sarcina... Sau poti avea un chist, totusi ar fi bun u ncontrol la medicul ginecolog pentru orice eventualitate. Pentru durerea de burta poti lua no-spa