| roxiii_6949 a întrebat:

Ce sa fac sa nu imi mai cada parul asa de tare? Cum pun mana pe el, imi cade si nu un fir-doua... ce cauzeaza aceasta cadere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lavinia218 a răspuns:

Eu am rezolvat aceasta problema cu "Aleve-par si unghii" de la plafar. (in plus am folosit samponul Vichy impotriva caderii parului). Incearca sa nu dormi cu parul prins. si piaptana-l de 2 ori pe zi dimineata si seara de preferat sa folosesti o perie. incepe de la varfuri. Succes!

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! masca de par facuta de tine, galbenus de ou+ulei masline+zeama de lamaie, facut ca o maioneza, aplicata pe lungimea firului de par si te acoperi cu ciolofan vreo 3 ore apoi te speli, eu am facut acest tratament si sunt multumita+ca am mai tuns din par, nu iti zic cat par mi-a cazut, ca am crezut ca voi ramane cheala.si nici nu mi se mai incurca.papa si Sarbatori fericitehappy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Fiind iarna probabil e legat de secretia de grasime si circulatia periferica. Ia-ti suplimente alimentare, vitamine si calciu-magneziu-zinc. Spala parul cand se ingrasa, maseaza bine scalpul cateva minute zilnic, ia-ti lotiuni impotriva caderii parului de la farmacie sau plafar si foloseste-le dupa prospect - ele pot ajuta temporar circulatia periferica si echilibrarea secretiei de sebum si tonifierea scalpului. In sezonul rece evita sa iesi afara cu parul proaspat spalat, l-ai putea spala seara. Pieptanul spala-l zilnic si caciula de cate ori pare sa fi retinut grasime.

| aryana1991 a răspuns:

Iti cade din cauza lipsei de calciu si vitamine si stres.incearca o masca cu vitamina a si daca apa este dura, are mult calcar cumpara un sampon de la sunsilk ca sa rezolvi problema

| aligru a răspuns:

Lipsa de calciu sau deficienta de vitamine. Poti sa ti faci masti: ulei de masline, cu ou si vitamina A. da o cautare pe google " masti impotriva caderii parului" sigur o sa ti apara o gramada!

| Cozyy a răspuns:

Placa, uscatorul de par. incearca o masca de par naturala, si mie imi cadea parul foarte tare si am incercat o masca de par de la life care si ceva ser http://www.psychologies.ro/......ui-1684195 la mine a avut efect

| Aniela86 a răspuns:

Lipsa de vitamina, stressul, daca ai luat in ultimele6luni tratament cu antibiotice, lipsa de fier, anemie, alimentatie necorespunzatoare. Cea ce-ti recomand samponul impotriva caderii parului de pe siteul orising-online. Eu folosesc produsele lor si am reusit sa tratez probleme foarte mari de cadere.