| xxxxxzzzzz a întrebat:

Deci am o problema imi cade foarte tare parul (in doua saptamini numarul firelor sau injumatatit) ce as putea sa fac ca sa nu imi mai cada asa FUNDAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ℬaby a răspuns:

Bună! Stai liniştită, nu eşti prima şi nici ultima care păţeşte asta! Îţi recomand o mască pentru hidratarea scalpului şi a rădăcinii firelor de păr, care este formată din ulei de măsline, cu gălbenuş de ou, puţin ulei de ricin şi puţină sare. Acest conţinut îl baţi, amestecândul, iar noua substanţă o aplici pe părul umed, lăsând-o să acţioneze circa 30-35 de minute.

Mult succes! :*

3 răspunsuri:
| MaraMara12 a răspuns:

Foloseste bitter suedez il gasesti la farmacie.

| razvanelul882 a răspuns:

Deci iti iei de la farmacie ulei de ricin si pui in palma un pic si te speli cu el.tr sa il lasi sa actioneze 20-30 min.astept funda

| tiberiuion a răspuns:

în mod normal, ar trebui să te duci la un medic, căci cauzele pot fi mai multe. nu vreau să te sperii. oricum, sincer, nu cred că e ceva foarte grav, dar chiar și așa, du-te la un medic.

și uite, mai citeste pe ici-colo cate ceva

http://dli.ro/tratamente-pentru-caderea-parului.html

http://www.sfatulmedicului.ro/caderea-parului