| blablablaa a întrebat:

Ce sa fac sa nu imi mia fie rau de masina? De 1 Mai o sa merg cu toata familia la munte cu un maxi-taxi si nu vreau sa vomit acolo. daca puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturiwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Aceiasi problema am si eu. straight face

Inainte de 1 mai nu mai manca nimic, si nici dimineata, mananca daca e pe drum. Ia-ti la tine un ceai, sau suc de lamaie.

Bafta kiss

| lia.d a răspuns:

Buna! Ar trebui sa vorbesti cu parintii si sa le spui ca ai rau de masina pentru ca sunt medicamente speciale pentru asa ceva si nu neaparat chimicale.Sunt si din plante, la farmacie.Se ia o tableta inainte cu 30 de minute de pornire! Succes!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Trebuie sa fi sigur pe tine si sa nu te gandesti ca o sa fie ceva rau, incerca sa gandesti pozitiv si sa zici ca totul va fi bine, nu stii daca o sa mearga, dar incearca a da pungile totusi nu le uita.

| zanesiprintese a răspuns:

Emetiral sau emetostop parca-i spunea. este bun si pentru avionhappy

| candy_2919 a răspuns:

Exista la farmacie pastile ca sa nu iti fie rau
Du. te si intreabawinking

| jonstar a răspuns:

Uite cum faceam eu cand eram mic.eu mi-am dat atunci seama ca nu mi rau pe masina daca imi este somn si adorm; si cu o seara inainte ma culcam tarziu de tot ca apoi pe masina sa dorm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dragul meu alex ar trebui sa iti iei niste pungi de plastic mai solide in caz ca vei vomita. Am avut si eu aceasta problema dar am mestecat guma orbit fara nici o aroma a fost mentolata si nu am avut problema, este important sa nu mamnci prea gras inainte sa mergi cu masina. O alta posibilitate este sa t duci la farmacie si sa spui farmacistei problema ta happy. Sa stii ca iti poate da un medicament minune care iti poate schimba viata. Daca se intampla asta ai grija mare sa nu folosesti in exces!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la doctor! el te poate ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa Nu mananci nimic Nici seara(inainte de 1 Mai) si Nici dimineata cand mergi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai in fatabig grin(in fata adica pe bancheta din fata, in dreapta soferului). Poate ti se pare ciudat, dar daca stai in fata nu o sa ai asa o senzatie neplacuta, cel putin la mine functioneaza, daca stai de obicei in fata si iti este rau, imi pare rau dar nu stiu. Solutia mea este doar pentru cei ce stau in spatesad, sper ca te-am ajutat.

Sa fi iubit`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul meu sa stii ca la farmacie sunt medicamente speciale pentru problema ta dar totus sa nu te iei dupa mine sa nu uiti pungile.Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa rezolvi problema daca nu mananci inainte de plecare si nu o sa te gandesti la asta, mai sunt medicamente pentru problema ta dar totusi sa nu uiti pungile in caz de ceva.