| Andiiiiiii a întrebat:

Ce sa fac TPU am tenul foarte gras nu stiu ce sa mai fac adica pe nas cel putin mereu cand incerc sa storc ies mereu cosuri din piele. ma spal pe fata de 9 ori pe zi si tenul cum sa zic (se ingrasa) stiti cumva vreo crema vreun amestec.A da mai am probleme in privinta cosurilor
Funda Vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Incepe prin a folosii o creme de fata potrivita tenului tau, am vazut ca au la nivea crema pentru ten gras, apoi cumpara o lotiune tonica pentru. ten gras, foloseste, apoi uita'te in acest video, aici sunt mai multe masti de fata pe baza de argila pentru fiecare tip de ten:

http://www.youtube.com/watch?v=sGz94Xaq-As

Du'te direct la min 3:39. De asemena poti folosii garnier pure 3 in 1, care este foarte bun, regleaza secretia de sebum( de asta ti se ingrasa tie fata deoarece ai exses de sebum), previne si vindeca cosurile si a punctelor negre, o gasesti la orice farmacie, supermarket, magazin de cosmetice si este 30 lei, iti spun ca merita, am si eu si este foarte foarte buna, inainte sa o folosesc si eu aveam tenul destul de gras dar de cand o folosesc am ajuns sa am tenul mixt, lucru care nu poate decat sa ma bucure.
Sper ca te'am ajutat si sper sa reusesti sa scapi de aceasta probelma.

5 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

Stiu eu un leac babesc.Si eu am avut problema asta.Intrun vas mai pui smantana si putin otet si 2 linguri de cacao sau scortisoara.Ti asta pe fata 5 minute pe zi. Funda?

| Andiiiiiii explică (pentru Spitz10):

Am incercat acum tenul este curat intr-adevar dar la mine in 10 minute iar se face cu uleioh go on

| Criiistinutsa a răspuns:

Si eu am tenul destul de gras.
De cand ma dau cu nivea visage nu mai am problemehappy

| Andiiiiiii explică (pentru Criiistinutsa):

Seara inainte de culcare sau ziua imediat?

| Criiistinutsa a răspuns (pentru Andiiiiiii):

Cand vrei tu. o data pe zi. iti zic eu ca merita. e super bun:D
http://www.google.ro/......tp?/imgres
. Eu de obicei ma dau dimineata si nu mai am probleme pana pe la 17-18 seara:p