| MARKxD a întrebat:

Ce se intampla/care este procedura daca incep tratamentul ortodontic intr-un oras dar trebuie sa ma mut la alta? Se poate continua la un alt dentist sau trebuie sa fac constant naveta intre orase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

Dacă vei merge la un ortodont bun, sigur va putea continua ceea ce a început ortodontul tau. Conteaza si in ce etapa a tratamentului esti. Presupun ca este vorba despre un aparat dentar