| Nfdvbb a întrebat:

Ce se întâmpla dacă am luat o cutie de agocamin intr-o zi am 13ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-ai luat. Iti bese mintea.

| microsedd a răspuns:

Important e de ce (adica scopul) ai luat o cutie de algocalmin intr-o zi la varsta ta si daca parintii tai știu asta. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii sau cineva de incredere de preferat adult in cazul in care nu poti vorbi cu parintii. Exista ajutor si il poți primi daca suni la urgente pentru intoxicatia cu algocalmin sau la TelVerde Antisuicid 0800801200
Informatii despre cum functioneaza acest TelVerde in linkul de mai jos:
https://www.antisuicid.ro/ce-este-telverde-antisuicid/

| sierra1 a răspuns:

Ai luat deja cutia? spune-ne și nouă ce ți-au făcut ăia de la upu?

| Lukasssz a răspuns:

Suna urgent la 112

| Furnicuta000 a răspuns:

In primul rand spune-le imediat parintilor

| Werrich a răspuns:

Troll!

| FreddieM a răspuns:

Spune imediat părinților sa sune la medicul de familie sa ceara ajutorul lui ce trebuie sa facă. Posibil sa cheme salvarea. Nu glumi cu asa ceva, poate fi letal. Vezi dacă ai vreo reacție nașpa, amețeală, stare de voma, febra, se umfla fata, nu ai aer.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iei vreodata, suni imediat la salvare, nu stai pe TPU. Poti sa mori, depinde de efectul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți ajunge în coma, chiar la deces. Nu v-ați saturat dr troll mai copii mai?

| svenhassel13 a răspuns:

Pai iti mulțumim ca ai făcut parte din aceasta comunitate. Dumnezeu sa ti ierte pacatele.

| Lovelife00018 a răspuns:

Ai luat-o de la farmacie sau de unde?laughing)) Daca inghiteai toate pastilele alea nu mai apucai sa postezi aici

| pisc0tel a răspuns:

Take the L din partea mea.