| GigelDinSatuVecin a întrebat:

Ce se întâmplă dacă beau 10 litri de suc de fructe (4 litri de suc de rodie, 3 litri de suc de mere, 2 litri de suc de piersici și 1 litru de suc de banane, toate făcute în casă, evident) per zi, timp de 40 de zile?
P.S. Nu înseamnă că în acele 40 de zile nu voi mânca nimic sau nu voi bea apă, ba din contră: voi bea 1, 8 litri de apă per zi și voi mânca 3 mese (fiecare de 400 g; în total 1, 2 kg per zi) și 2 gustări (fie fructe fie câteva banane de ciocolată).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intentiile de care spui par bune. Dar sa te tii de ele. Cam multe, totusi.

| sierra1 a răspuns:

10 litri pe zi? - asta nu se va intâmpla niciodată!

| Catrice a răspuns:

Te ia cu salvarea după 2 zile

| Fatamuntilor a răspuns:

Haaa
De unde iei fructele alea?
e o idee foarte proasta, renunta!

| johnnny123 a răspuns:

Te-ai plictisit de critica literara si acum vrei sa scrii un tratat despre moduri de a-ti face stomacul sa explodeze?

Te intrebai la ce este buna scoala. Uite la asta este buna: cu cat mai multi oameni iau scoala in serios, cu atat mai putini oameni pun intrebari de genul asta.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu vei reuși.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Vei sta non stop la veceu

| Mopmop a răspuns:

Schimba de pe acum nick name-ul in GigelDinCimitirulVecinhappy
Fara gluma acum chiar daca ai reusi o sa ai probleme grave de sanatate.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Faci supradoză de vitamine și ești pa în două săptămâni.

| Pnin a răspuns:

Mori.

| doctorandus a răspuns (pentru Pnin):

Ai dreptate. Daca incearca sa bea 10 litri de lichid intr-o zi moare.

| Răzvi42 a răspuns:

Nu poti. Punct. du-te la psiholog ca ai probleme cu capul.