| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca iau mai mult de jumătate de folie de antinevralgic forte odata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La urgență la spălătură stomacală. Sau la morgă.

| Andreea12e a răspuns (pentru sadrian46):

A mai luat combinat cu ceva nurofen si ceva de inima si nu a pățit nimic încă

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Andreea12e):

Care e scopul?
In cel mai bun caz iti bulesti ficatul, rinichiul si alte organe!

| sadrian46 a răspuns (pentru Andreea12e):

Încă nu, dar mai are timp. De medicamente și pilule luate cum nu trebuie, sau efectele lor adverse, se moare.

| Andreea12e a răspuns (pentru sadrian46):

Mulțumesc, nu era pentru mine întrebarea ci pentru o prietena cu o situația mai aparte. Ceva remediu imi puteți spune in afara de spital

| sadrian46 a răspuns (pentru Andreea12e):

Să bea multe lichide. Să stea liniștită, ca să poată ficatul să se curețe.

| Andreea12e a răspuns (pentru sadrian46):

Mulțumesc frumos