| Supplexa a întrebat:

Ce se intampla daca iei o supradoza de mediacamente?(10 pastile de agolcamin, 10 de ibuprofen si 6de ospamax) in 2 ore?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este realmente o supradoza, sunt trei doze mari. Cel mai probabil ca poti face, dupa cateva zile, insuficienta hepatica si/sau renala. Sau nimic, dar sa ramai cu mare sensibilitate hepatica si renala si sa faci ciroza sau insuficienta renala candva in viitor.

7 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu cred ca mori, dar organele vor fi afectate. De ce ai face asta? E asa puternica durerea?

| Ingognito a răspuns:

Mori

| MarianNn a răspuns:

Nu se întâmplă mare lucru. Poți MAXIM să mori.

| redoxy a răspuns:

Mori direct rolling on the floor

| Supplexa explică (pentru redoxy):

Nu este adevarat ca au trecut 3 ore si nu am nimic laughing

| redoxy a răspuns:

De ce ai face asta? vrei sa te sinucizi? sad

| Tiberiu_Mihai_1983 a răspuns:

Curatenie in genomul uman. multumim frumos.