| adeadelina9998 a întrebat:

Ce se intampla daca ma musca un caine nevaccinat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista riscul sa fie turbat. Foarte rar cainii sunt turbati in zoiua de azi, dar daca cainele care te-a muscat pe tine era turbat, iti va trasmite boala. Daca te vaccinezi imediat, nu vei pati nimic. Daca nu te vaccinezi, boala este mortala intotdeauna.

| puf1992 a răspuns:

Pai, se poate infecta foarte urat locul respectiv unde a fost muscatura. cel mai bine este sa mergi la un doctor imediat daca te-a muscat un caine. nevaccinat, cainele poate fi bolnav nu ai de unde sa stii. mergi imdiat la doctor daca te-a muscat

| LanaDelRayFan a răspuns:

Iti era frica de el.Ti-a simtit frica. Ii era frica cum vei reactiona, asa ca te-a muscat.Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor, unde vei face antitetanos.Insanatosire grabnica, adeadelina9998! Iti va face antitetanos doar daca cainele era nevaccinat.

| AlynaDulcika a răspuns:

Salut! Pe mine m-a zgariat cu dintii un caine maidanez. ce se poate intampla?

| Vasile_Andrei_1997 a răspuns:

Pasul1 - Te duci la spital si iti faci vaccin!
Pasul2- Incerci sa te refaci, sa poti alerga
Pasul3 -Iti cumperi o drujba!
Pasul4- Te duci si testezi drujba pe cainele care te-a muscat!
Pasul5-Daca se ia propietarul de tine ii spui ca el a inceput!laughing))
BAFTA!

| Ioam a răspuns:

Rabie

| Voigjlo a răspuns:

Rabie