| AvalohAlyn a întrebat:

Ce se intampla daca nu dormi o noapte?
Ati patit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qest11 a răspuns:

Vei dormi urmatoarea noapte mai mult si mai profund. Si cateva ore daca dormi la pranz dupa noaptea pierduta, tot va fi bine. Eu cu 3 ore dormite am condus 8 ore. Am recuperat orele de somn, dormind urmatoarea zi si la amiaza. Recuperati mereu noptile pierdute, ca sa va mentineti sansele ridicate de a fi sanatosi. Nopti pierdute si nerecuperate, plus o dieta nesanatoasa duc in timp la boli grave datorita slabirii organismului, ficatul si creierul fiind primele care sufera. Dupa un chef, ajungi acasa pe la 6-8 dimineata, recomandabil ar fi sa dormi pana te trezesti fara ceas. Nu vei putea dormi chiar 7-8 ore, dar vreo 5 ore tot e bine. Energizantele sunt bune ocazitional, spre deloc. Mai bine o cafea tare dupa ce te-ai trezit. O cafea tare nu tine de somn, ea merge dupa ce te-ai trezit, ca sa fii mai fresh la fizic si la minte.

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Viata mea e legata de noptile pierdute. Un an regula a fost ca ziua incepe la 5 p.m., chiar asa a fost la graniceri, unde am facut armata, si unde erai fericit daca bagai paza cate o data pe frontiera pe zi (mergea si la santinela, dar programul era aiurea), regula era noaptea. Plus ca am lucrat vreo 3 ani ca paznic in schimburi, deci mai pot adauga multe nopti nedormite. Ce s-a intimplat? Nimic, mereu am recuperat cu somn pe zi, si inca functionez.

| Adry05 a răspuns:

Da. laughing Depinde de persoana. Ti-e mai greu sa te concentrezi, si parca esti un pic pe alta lume.

| Sn4k3 a răspuns:

Te simti obosit sau mori. Cred ca a doua varianta e cea mai posibila.

| aXy99 a răspuns:

Inainte de examene. Nu am patit nimic. Dupa ce le-am dat, m-am culcat cateva ore, apoi mi-am vazut de treaba si m-am culcat iar 9-10 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei fi foarte obosit si a doua zi iti va veni sa dormi toata ziua!

| Daniel9988 a răspuns:

Daca nu dormi o noapte, atunci dormi o zi! principiul meu:odihneste-te ziua ca sa poti dormi bine noaptea!

| MariaCaty a răspuns:

Da am pățit!
De dimineață eream obosita insa depinde de atmosfera si de persoanele care te întâmpină.
Dacă ești intr-o atmosferă mai puțin plăcută si toată lumea are ceva cu tine in dimineața aia, vei simți ca nu ai dormit o noapte.
Dar daca atmosfera este plăcută si te întâmpină persoane calde atunci vei uita de noaptea nedormita!
Funda?