| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca t-i-a venit menstruatia si urmatoarea luna nu? Ce inseamna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Anddrea a răspuns:

Inseamna ca ciclul nu este regulat. Intr`un an se regleaza ca lumea. Nu e nimic grav, dimpotriva mai scapi de un stres. Incearca totusi sa nu racesti la ovare pentru ca atunci cand iti va veni o sa te doara si sa-ti curga mult.

| katy1996 a răspuns:

Pai daca nu ti-a venit poate corpul considerat ca ink mai trebuie sa cresti si de opreste pentru ceva timp:d sau daca ti-ai inceput viata sexuala e normal sa intarziehappy

| alle08 a răspuns:

E pentru prima data cand iti vine? daca da atunci nu e nici o problema trebuie "sa se regreze in corpul tau " poate o sa dureze mai mult sau mai putin dar fi linistita ca in urmatoarele luni o sa fie bine. daca ti-a venit de mai mult timp si acum dintr-o data ti s-a intamplat asa ar trebui sa ii faci o vizita la doctor.

| RubyDonnahue a răspuns:

Multumesc mult dar asta e pentru. sora mea si nu stiu pe cine s aleg castigator!

| Abby_3113 a răspuns:

Daca esti inca virgina nu e decat o dereglatie hormonala sau probabil inca nu ti s-a reglat ciclul. O sa vina luna urmatoarehappy