| Melyssuka a întrebat:

Ce se intampla daca tragi fum din tigara si tragi in plamani? Poti muri daca da dupa cat timp sau daca pufai doar tigara ce se intampla? Funda urgent!puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

De la tigara poti muri, dar in timp mai lung...Nu e mai bine sa te lasi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce cauti o solutie care sa te ajute sa fumezi fara sa ia probleme de sanatate. Nu exista, ce cauti tu este o utopie; solutia este sa renunti la fumat.

| Dana211 a răspuns:

Pai un fumator trage in plamani si nu moare doar dupa ce face cancer sau alceva iar asta se intampla de obicei dupa multi ani de fumat. Daca pufai ai sanse sa faci cancer la gat deci cu tigara nu e bine in niciun fel. Convenabil si sanatos e sa nu fumezi

| Minimalistul a răspuns:

Daca tragi in plamani "putrezesc"se innegresc si mai incolo o sa ai probleme grave cu respiratia si o sa tusesti din 2 in 2 minute si daca doar asa pufai sunt spuse lui Bumbu89

nu fumez doar stiu

| Bumbu89 a răspuns:

Daca doar o pufai stiu ca e mai ricant deoarece poti face cancer la gat din ce am auzit si eu
p. s nu sunt fumatoarebig grin

| mFlavius a răspuns:

Cel mai bine e sa nu fumezi... e mai daunator sa stai in fumul de tigara sau sa pufai tigarile, decat sa le tragi in piept. Evita tigarile pe cat mai posibil, viata e scurta. n-are rost sa te dai smechera in fata altora sa le arati ca fumezi s. a. m. d, sau oricare ar fi motivul.+cheltuiala