| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Este adevarat ca daca doar pufai țigările si numele tragi in plămâni faci cancer in gat? Sau la limba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce tragi din tigara aia, chiar si pufait cum spui tu, TOT fumul ajunge tot in plamani, ca nu-ti iese pe urechi, asdara plamanii tai sufera si evident creste riscul de cancer la plamani.

Cancerul in gat se face de la infectia cu HPV, nu de la fumat tigari sau vapare.

| Yuoia a răspuns:

E adevarat ca faci cancer indiferent cum le-ai fuma sau pufai. Renunta!

| Mirel4412 a răspuns:

Faci cancer oricum fumezi, daca tot vrei sa pari smecher, ia sticks-uri si tine-le pe post de tigari, o sa vezi ca pe parcurs ele o sa fie tot cool, dar tu o sa le fumezi de nevoie nu de aparenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba ce naiba? De ce ai pufai tigari? Vrei sa pari smecher sau ce? Lasa drec tigarile mancatias curu