| MAIA18 a întrebat:

Ce se poate face sa nu se mai ingrase parul repede? A doua zi dupa ce ma spal pe cap se ingrasa iar!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Nu mai mânca porc, nu mai mânca grăsimi
nu mai da cu mâna deloc prin par!
Caută un șampon pentru păr gras.

| RAY a răspuns (pentru RxTx):

Fata nu are legătură

| RAY a răspuns:

Spălatul des, chimicale din șampon, lasă parul natural fără fixative

| Violleta2022 a răspuns:

1. Schimba samponul
2. Clateste parul foarte-foarte bine dupa spalarea cu sampon

| saftaiiustin a răspuns:

Da-ti-l cu fixativ, al meu sta mereu teava cand o fac.
Si pentru problema cu parul poti sa incerci sa il stergi de grasime cu servetele

| TraianVasilievici a răspuns:

In primul rand evitati aplicarea ingrasamintelor de tip NPK de la Azomures!