| veverita_9399 a întrebat:

Ce sfaturi imi puteti da sa imi creasca parul mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onlyketoops a răspuns:

Stai cat mai mult cu parul impletit si fa-ti masti de par cu ulei de masline, galbenus si ulei de ricin!

10 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Eu,stiu ca parul creste in timp si ca nu creste grabit.Dar citeste asta: http://www.cosmocity.ro/......pede.html.
Acolo scrie cum sa creasca parul mai repede. Sper ca te-am putut ajuta cumva.
Pa, pa!

| Flaviius87 a răspuns:

Taie-ți vârfurile când luna este în creștere! Succes!
Despre fazele lunii găsești chiar și în calendarul ortodox / pe net
Baftă!

| LoOvE a răspuns:

Daca vrei sa-ti creasca parul in cateva saptamani iti recopmand ULEIUL DE RICIN.

Il poti cumpara de la farmacie.Costa 3 lei

De fiecare data cand te speli pe cap, dupa ce te limpezesti de sampon iti pui o lingura de ulei in cap si freci.Il lasi 5 min sa actioneze si apoi te clatesti bine bine bine de tot, ca daca nu te clatesti cum trebuie o sa ti se increteasca parul de zici ca esti oaie.

Succes!

| clau25 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti faci un fel de masca de par din : ou, rom si ulei de ricin (functioneaza!)

| Bijou a răspuns:

Poti folosi un sampon de calitate http://forever-aloe-vera.eu/produs/204

| Roxiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Ca sa creasca trebuie sa-i tunzi varfurile arse si despicte in fiecare luna lasandu-l sa creasca frumos. Ti-as recomanda sa folostesti un balsam o data la 2-3 zile. Cele de la nivea sunt cele mai bune si nici nu costa prea mult! happy

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Splate de mai multe ori, asa iti creste mai repede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maseaza scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze in jur de 30 de minute-1 ora, dupa care spala-te pe cap cu sampon, de doua ori(nu se va indeparta doar cu apa)si clateste bine.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.

| ileana_5795 a răspuns:

Mai intai taunde-ti varfurile putin, sa nu fie tocite, si da-ti cu ulei de ricin.

| Traficantul_8690 a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la elshi nici nu vei observa cand trece timpul sh el va creste