| beibiisweet a întrebat:

Vreau sa imi intaresc unghiile ca sa creasca mai repede si parulil am mediu dar vreau sfaturi pentru parul ars..ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Camelisa a răspuns:

Nu prea ai logica in intrebare dar na.
Pai in legatura cu unghiile,pune la incalzit ulei (poate sa fie si ulei normal de bucatarie,dar de preferat este uleiul de masline) NU lasa mult uleiul pe foc,apoi inmoaie-ti unghiile in ulei(AI GRIJA SA NU TE ARZI) si tine unghiile acolo cat suporti de cald,poti repeta asta in fiecare zi,are efect.Iar in legatura cu parul ars,poti sa incerci sa iti faci o masca de par din ulei de masline si galbenus de ou, sau poti folosi doar ulei de masline, dupa ce stai cu masca in jur de jumatate de ora, poti sa mergi sa te speli normal pe par, nu fa abuz de ulei pentru ca risti ca parul sa se ingrase.
Numai bine

1 răspuns:
| krysswkryss a răspuns:

Pentru unghii exista intaritor de unghii, care ti le si regenereaza si in plus nu e scump deloc iar daca vrei sa iti creasca parul foloseste ulei de ricin, dar daca il ai ars taieti varfetele si date cu gaz, gazul este foarte bun crede-ma din propria experienta! si fa-ti masaj ''in cap '' in fiecare seara cate 5 10 minute! :*