| AvalohAlyn a întrebat:

Ce spuneti despre ceaiurile de slabit? A luat cineva? A mers?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, te slabesc la buzunar, dar din greutate vei slabi doar daca nu mananci si nu bei altceva in timpul tratamentului.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Ceaiurile acestea sunt doar un mic ajutor- repet: mic!, elimina apa sau ajuta digestia. Insa bineinteles ca trebuie insotite de o alimentatie rationala, de sport, adica de tot ceea ce presupune slabitul. Nu exista un ceai pe carte sa-l bei la tv alaturi de o pizza mare si sa pretinzi de la biata planta minuni.

| Annamaria21 a răspuns:

Am luat eu, am încercat toate prostiile de slăbit acum 2 ani, pastile, ceaiuri, rahat, nimic nu a mers, si eu voiam sa dau jos doar 3 kg, deci nu aveau atât de multa treaba de facut "pastilele si ceaiurile minune ", trebuie sa te duci la nutritionist, daca nu ai la tine in oras, incearca sa nu mai mănânci dulciuri si sa bei suc, elimina zahărul din rutina ta zilnica in primul si primul rand, după elimina prajelile, si bea un pahar cu apa cu lămâie, si cam atât, si nu mai mânca multa pâine, mănâncă cel mult doua felii pe zi

| Vinsieu a răspuns:

A luat (cineva), nu a mers.

| Kostzy a răspuns:

Nu sunt bune si luate in exces sunt daunatoare

| VikaVeisa a răspuns:

Rezultat nu e dar dupa ce bei acest ceai te duci de 2-3 ori la toaleta

| Nume0riginal a răspuns:

Nu merg man... Scuze dsr ceaiurile reduc pofta de mancare si te fac sa mergi la baie des happy