| anca_3211 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre ceaiurile de slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| costymaximus a răspuns:

Nu sint eficace, bani consumati degeaba!

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt eficace dar depinde de fiecare in parte. Trebuie sa avem si un regim alimentar corespunzator.

| verona333 a răspuns:

Sint eficace numai ca au efecte adverse mai ales asupra rinichilor si ficatului. Eu am folosit ceaiul Figura2.

| yanny`s a răspuns:

Ceaiul verde efoarte bun.eu am consumat timp de o luna, in care am mancat orice si s`au vazut rezultatele:*

| ticandru a răspuns:

In general sunt eficace (mai ales ceaiul verde) dar cu conditia sa nu se depaseasca nivelul caloric si a nu mai manca dupa ora 18.

| stweety10 a răspuns:

Stiu ca cineva a folosit ceai de slabit si s`a ingrasat mai rau. Sa fi fost de la ceai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel chinezesc de la sanyo sau ceva de genul e foarte bun, doar ca trebuie sa ai grija sa nu pierzi prea multe minerale din organism...iti spun asta pentru ca eu am patit-o si inca si acum (dupa 3 luni de cand am renuntat la ceai) mai simt consecintele...