| SecretKiss a întrebat:

Ce sunt, dupa parerea voastra, cainii? Cel mai sentimental raspuns primeste funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PredatoR a răspuns:

Cainele meu preferat este Rottweiler-ul... cel mai adevarat caine si este preferatul meu, iubitor, ascultator, inteligent, cel mai bun caine de paza, bun ca animal de companie, sensibil atunci cand il certi, rau cu strainii, fioros, sobru, autoritar, impune respect fata de alti caini si temut de multe persoane din asta rezulta CAINELE IDEAL. Dar nu este un caine pentru oricine, trebuie sa stii sa-l educi si cum sa te comporti cu el.
Dupa Rottweiler urmeaza Amstaff-ul si Lupul dar nu se compara cu un Rottweiler. Imi plac in general cainii mai "fiorosi".

5 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

Cainii sunt ca noi,oamenii insa nu pot sa se exprime in cuvinte sad nu pot spune ca le e dor de cineva drag, ca le e frica, etc se exprima prin sunete doar ca noi putem omite ceea ce vor de fapt sad ei n-au nici o vina... sunt niste animale inteligente si dragastoase happy

| bistriteanul a răspuns:

Cainii sunt cei mai buni prieteni ai omului!

| Coriine a răspuns:

Niste animalerolling on the floor)).

| DianaDidi95 a răspuns:

Cainii.pentru mine sunt cei mai buni prieteni, chiar daca sunt mici sau mari, urati sau frumosi, de rasa sau oarecare, eu ii iubesc, sentimentull meu pentru catei este dragoste, afectiune si atentie, atentia, care la fel ca dragostea si afectiunea sunt foarte importante pentru FERICIREA unui catel. Eu am unul, se numeste Skippy, dar este la tara, iar eu locuiesc la bloc, si nu am voie din pacate sa tin un catel.
Eu chiar indragesc cateii, si cand ii vad pe ei suferind, sufar si eu, hai sa-ti zic o mica intamplare:
Deci acum aproximativ un an, eram pe afara cu 2 prietene, si a venit spre noi un catelus mic si negru care avea o rana urata pe spate, ne-a fost foarte drag de el, asa ca l-am luat si ne-am jucat cu el, i-am dat mancare, si spre seara, eu l-am dus acasa, am convins-o pe mama sa ma lase sa-l tin, l-am tinut in jur de 3-4 zile, l-am spalat, i-am dat mancare, i-am facut un loc frumos in camera mea unde a dormit, si i-am tratat rana, apoi l-am dus la bunicii mei, care au continuat cu tratamentul, l-am numit Blacky, iar acum, acesta este mare, frumos si sanatos, asa ca am 2 catei pe care ii ador si cu care ma joc mereu.
Pacat ca unii oameni nu au sentimente pentru catei si ii bat, ii lasa pe drumuri, sau chiar ii omoara. Sper ca tie iti plac cateii si ca ai grija de ei.Baftahee hee

| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

Cateii sunt cele mai sufletiste fiinte,vin dupa tine oriunde, sufera cand esti trist, mor cand ii neglijezi sau mori si tu...cainii traiesc cu sufletul ce simti tu...