| eleonora_sky a întrebat:

Ce tip de ulei (pentru salate) e cel mai sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Uleiul de masline este foarte bun, are anumite facilitati asupra organismului.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Uleiul de masline extra virgin

| psiholoaga a răspuns:

De masline. Eu mi-am luat o sticluta care e jumate otet balsamic, jumate ulei de masline. Si il folosesc la salate, avand si otet si ulei intr-o singura picatura. Reclama.

cristian
| cristian a răspuns:

Ulei extravirgin din masline presat la rece.
Ulei de porumb.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Ulei de masline rull'z! Adica...asta e cel mai bun in combinatie cu otet balsamic...este super bun!

daniela
| daniela a răspuns:

Eu folosesc ulei de masline direct de la sursa... Am un prieten in Creta care imi trimite ulei facut de ei din productia proprie de maslinie.
Multi zic ca cel extra virgini.
Oricum cel de floarea soarelui... "e cu colesterol"...

assiris
| assiris a răspuns:

Masline presate la rece cu 100% masline nu amestecuri.

| mioara a răspuns:

Cel de masline e mai sanatos

| bubu_7778 a răspuns:

Uleiul de masline sau cel de porumb. Uleiul de porumb este mai "usor" ca sa zic asa.

| andreutz a răspuns:

Cel de masline daca iti place big grin

lolita
| lolita a răspuns:

Cel de masline, eu numai de asta folosesc, dar si ingrasa din pacate sad

| cotzobel a răspuns:

Uleiul de masline.

| zu a răspuns:

Din ce stiam eu uleiul de masline, oricum stiu ca nu este recomandat si pentru prajeli, la prajeli se foloseste cel de floarea soarelui.

| sergiu2525 a răspuns:

Argus

| cristina_9950 a răspuns:

Cel mai bun/potrivit este uleiul de masline daca nu argus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de masline, de samburi de struguri sau de samburi de dovleac. Sant foarte sanatoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Florio