| GabrielStefan a întrebat:

Ce tratament as putea face impotriva pungilor de sub ochi? Vreau ceva sa fie eficient si rapid

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.libertatea.ro/......64189.html
Dar cel mai indicat ar fi sa cercetezi cauza acestor pungi si poti cere sfatul m edicului, poate indica si o mica boala.
O zi frumoasa sa ai:)

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Exista o multime de creme speciale pentru aceste probleme (le gasesti in farmacii), insa trebuie sa ai in vedere ca persistenta acestor "pungi" poate fi si semn de boala. Asadar ar fi bine sa-ti faci un control medical. http://www.i-medic.ro/......ea-ochilor

| Eduard619 a răspuns:

Trebuie sa dormi mai mult sa urmezi un regim alimentar strict sa eviti tutunul si alcoolul si poti folosii felii de castraveti rece le aplici pe ochi timp de 20 minute

| AnnaaaMaria a răspuns:

Bea foartă multă apă, dormi mai mult, mănâncă sănătos și folosește o cremă puternic hidratantă în zona ochilor