| J7anine a întrebat:

Ce tratament e cel mai indicat pentru un ten uscat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| J7anine explică:

Am incercat cu diverse, dar nu am rezolvat nimic - si mai am senzatia ca dupa dus d ex toata pielea se usuca. sa fie de la apa? de la gelul de dus?

| claudiarebecca a răspuns:

O crema foarte hidratanta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data pe saptamana sa te dai cu ulei de masline

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cremele de la Nivea le-ai incercat?
Dupa dus e relativ normal sa-ti simti pielea uscata...foloseste o crema de corp -Dove e una dintre cele mai bune.
Aaa.si cand faci dus incearca sa pui in apa ceva uleiuri, exista niste capsule de diverse forme si culori care contin asa ceva... o sa-ti simti pielea mult mai hidratata, fina, moale etc.