| Vasilescu_Ioan_1968 a întrebat:

Ce tratament este indicat pentru reducerea sedimentului de urati amorfi din urina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Frumos raspuns! Mai bine taceai.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca un control la medic ar fi cel mai indicat.

| CuriousStuff a răspuns:

Ala e un efect a unei dereglari a organismului tau, niciodata nu se trateaza efectul, pentru ca v-a trebui sa iei tratament toate viata, trebuie vazuta si rezolvata cauza. Iar asta doar la medic. Si tratament nu se da doar pentru o simpla analiza iesita rau, trebuie mai multe investigatii. Analiza asta poate fi o intamplare, un rezultat prost, o recoltare gresita, o manipulare gresita a probei si multe altele...
Multa sanatate.