| anonim_4396 a întrebat:

Ce tratamente folositi pentru cosuri? Care au fost bune? DAU FUNDA!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Stein a răspuns:

Eu ca sa scap de cosuri m-am spalat in fiecare seara pe fata dupa un timp pielea s-a obisnuit curata si acum nu trebuie sa ma spal asa de des si cosurile eu cam disparut+sa nu storci nici un cos mai bine pune niste pasta de dinti pe el si ti se va usca

| Lummy a răspuns:

Buna! Eu am folosit Zynerit.o sol care se foloseste de 2 ori pe zi timp de vreo 4-5 saptamani, mai poti folosii Skinoren, o alifie care se foloseste la fel. sau poti scapa de cosuri prin tratamente naturiste.ex: spalatul pe fata cu ceai de musetel, nu te spala pe fata cu sapun/gel de dus.succes!:*:*

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Eu imi fac singura acasa.tongue
Deci pui vreao 2 linguri de miere de albine...
Pui o longuritza de zahar[pentru exfoliere].
Si cateva picaturi de lapte astfel incat sa obtii o pasta pe care s`o poti unge pe fatatongue
O lasi sa actioneze 30 de min si dupa te speli cu apa.
Pe mine ma ajuta.
Succes:*

| angeLina_4290 a răspuns:

In nici un caz pasta de dinti, ramane pata rosie, am patit-o eu...sad