Întrebare recomandată | Marinela99 a întrebat:

Buna!
Ce tratamente folositi voi pentru cosuri?

O zi buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Pisez două tablete de aspirină, pun câteva picături de apă pentru a face o pastă pe care o aplic pe zonele afectate, mă spăl cu apă călduță după ce s-a uscat pasta.
Repet până la vindecare, o aplicare pe zi.
Te pup!

| Marinela99 explică (pentru anonim_4396):

In cat timp se vindeca? Aproximativ?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marinela99):

Bună!
În câteva zile, cam aşa, depinde de fiecare dintre noi.
Te pup!

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Aplica ulei de caise pe fata, seara. In cateva zile o sa ai rezultate.Il recomand.

| Uza a răspuns:

Freaca zonele in care ai cosuri cu usturoi si in maxim 24 de ore incep sa se usuce.

| doaroadolescenta a răspuns:

Buna:) in primul rand tratamentul cosurilor si a pielii vine din interior, iar apoi urmeaza exteriorul. Citeste aici ce poti face pentru a scapa de cosuri, chiar da rezultate! http://doaroadolescenta.wordpress.com/......-de-facut/